O nas

Natalia Szeląg

Nazywam się Natalia Szeląg, jestem dyplomowaną higienistką stomatologiczną. Tytuł higienistki uzyskałam w 2001 roku, następnie kontynuowałam naukę na uczelni wyższej zdobywając licencjat z Edukacji Zdrowotnej. Od 2009 roku pracuję w Katowickiej Klinice Śmigiel Implant Master Clinic, gdzie pełnię funkcję koordynator personelu medycznego oraz prowadzę gabinet higieny. Swoją pracę zawodową rozpoczęłam w 2003 r. na stanowisku asysty stomatologicznej.  Lata pracy u boku lekarzy ukształtowało mój sposób podejścia do pacjenta, empatię i odpowiedzialność. Swoją wiedzę poszerzałam uczestnicząc w wielu kursach zawodowych i konferencjach w Polsce i zagranicą m.in Szkolenie Periolajkonik w Krakowie, Curricullum w Warszawie i szkolenie w Nyon w Szwajcarii.

Pierwszy mój wykład na dużej scenie wygłosiłam w 2015 roku. Od tamtej pory byłam prelegentką na kongresach, zjazdach dla higienistek, warsztatach i szkoleniach w gabinetach stomatologicznych. Od lat realizuję się w roli Trenera Swiss Dental Academy prowadząc szkolenia z zakresu nowoczesnej profesjonalnej higienizacji pacjenta.

W 2013 r. napisałam mój pierwszy artykuł do magazynu Asysta Dentystyczna i od tego czasu ukazało się blisko 30 moich publikacji. Od 2018 r. współpracuję z wydawnictwem jako konsultant merytoryczny. Moje artykuły znalazły miejsce również w innych magazynach oraz czasopismach branżowych: Asystentka i Higienistka Stomatologiczna, Twój Przegląd Stomatologiczny, Prevention, Silesia Smile, Lady`s Club.  W 2018 r. byłam redaktorem naczelnym Magazynu PAPS tworząc dwa wartościowe numery tego czasopisma.

W listopadzie 2015 roku ukazała się książka „Vademecum asysty dentystycznej” (Elamed Media Group), której jestem współautorem. Jest to podręcznik opisujący kompleksową opiekę nad pacjentem, przeznaczony dla asystentek i higienistek stomatologicznych.

Jestem współzałożycielem i członkiem honorowym Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej.

W ramach aktywności poza gabinetowej prowadziłam zajęcia dla dzieci z przedszkoli oraz warsztaty z higieny jamy ustnej w ramach programu „Metamorfozy Claudii”, Paszport do Sukcesu organizowanego przez Fundację Dress for Success Poland. W letni czas uczyłam wczasowiczów na plaży w ramach akcji „Nie ma wakacji od mycia zębów”, byłam ambasadorem projektu „Niesamowity Świat Higieny Jamy Ustnej” w roku 2017/2018. Brałam udział w badaniach „Ocena stanu zdrowia jamy ustnej osób starszych” dla Warszawskiego uniwersytetu Medycznego w 2018. r.

Prywatnie jestem szczęśliwą mamą dwójki dorosłych już dzieci. Wolny czas najchętniej spędzam na górskich szlakach, lubię aktywny wypoczynek. Dobra książka i film to mój sposób na miły wieczór.

uśmiechnięta higienistka stomatologiczna
uśmiechnięta kobieta

Anna Babczyńska-
Staszewska

Nazywam się Anna Babczyńska-Staszewska, jestem lekarką dentystką. W 2014 roku ukończyłam studia na ŚUM, a na początku 2022 roku obroniłam doktorat, na temat skuteczności leczenia zaburzeń rozwojowych szkliwa i próchnicy początkowej – białych plam w zębach stałych metodą infiltracji żywicą Icon. Na co dzień pracuję w dwóch gabinetach dentystycznych, a dodatkowo tworzę miejsce w sieci, gdzie rozszerzam działalność typowej pracy lekarza dentysty o nowoczesne metody edukacji i profilaktyki. Mój profil na instagranie anna.the.dentist oraz strona internetowa www.annathedentist.pl cieszą się dużą popularnością. Ponad 300 opinii na portalu Znany Lekarz, świadczy o tym, że wiem jak wesprzeć pacjentów i rozumiem ich potrzeby.

Od 2022 roku współpracuje z producentem preparatu Icon, firmą DMG wygłaszając wykłady i szkolenia na temat Infiltracji żywicą Icon.

Michał Kluczkowski

Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku. Certyfikowany trener Swiss Dental Academy. Współzałożyciel i członek honorowy Polskiej
Akademi Profilaktyki Stomatologicznej, członek Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Autor licznych artykułów w prasie branżowej. Redaktor naczelny czasopisma Asysta Dentystyczna. Współautor książki Vademecum Asysty Dentystycznej. Szkoleniowiec i wykładowca.

Od 2008 roku związany z Kliniką Impladent MDC, gdzie przez wiele lat zdobywał doświadczenie asystując przy skomplikowanych zabiegach chirurgicznych i implantologicznych. Całą swoją wiedzę przełożył na staranną opiekę długoterminową nad pacjentami implanto-protetycznymi. Jest pasjonatem nowoczesnej profilaktyki, chirurgii i implantologii.

mężczyzna z uśmiechem

Aleksandra Wolna

 Jestem absolwentką Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Katowicach. W czasie nauki odbyłam praktyki w różnorodnych instytucjach, m.in. w szpitalu miejskim w Murckach czy Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno- Wychowawczym w Katowicach-Giszowcu. Miałam szansę brać udział w wolontariacie Silesia Marathon (2016) jako masażysta wspierający maratończyków. W roku 2017 dostałam się do europejskiego projektu „Per aspera ad astra – staż w Portugalii trampoliną do sukcesu”, umożliwiający zdobycie bezcennego doświadczenia zawodowego za granicą. W tym samym roku uzyskałam dyplom zawodowy Technika Masażysty.

Od tego czasu nieustannie pracuję w swojej profesji: rozpoczęłam jako pracownik strefy wellness w Hotelu Diament Arsenal Palace**** w Chorzowie, gdzie wykonywałam szereg zabiegów oraz dbałam o komfort i relaks naszych gości; w 2019 objęłam stanowisko menagera działu, dodatkowo przejmując obowiązki zarządzania zespołem i placówką.

W 2021 podjęłam współpracę z Kliniką Osteopatii Igi Garbowskiej w Katowicach. Zostałam członkiem doświadczonego, komplementarnego zespołu terapeutycznego, gdzie otaczamy opieką pacjentów z różnorodnymi dolegliwościami. W tym samym roku zaczęłam także pracę w gabinecie „Dotyk SPA” w chorzowskim Kompleksie Sztygarka.

Przyjmuję również pacjentów prywatnie lub prowadzę wizyty domowe. Od lat staram się uzupełniać swój warsztat także wartościowymi kursami. Zainteresowanie medycyną wschodnią zaowocowało uzyskaniem tytułu Terapeuty Ajurwedyjskiego (2022).

Moja ścieżka to ciągła nauka: od moich nauczycieli, innych terapeutów, a także pacjentów. Wiedza oraz empatia stanowią podstawę rekonwalescencji.

Kontakt

Telefon: 604 102 311

Email: Kontakt@natalia-szelag.pl

Wysyłając wiadomość zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu kontaktu

logotyp Natalia Szeląg
Pracownia Higieny – Wykłady, Warsztaty, Szkolenia​
Godziny kontaktu